BelépésCímlap Bemutatkozás
Bemutatkozás PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Administrator   
2008. augusztus 12. kedd, 10:00

Kedves látogató!


Üdvözöljük a Szolnok és Környéke Méhészek Önálló Egyesülete honlapján. Egyesületünk 1992-ben alakult, jelenlegi taglétszámunk 32 fő. Méhész tagjaink Szolnok, Újszász, Zagyvarékas, Tápiógyörgye, Rákóczifalva, és Szajol települések méhészei. Fontos feladatunk, hogy széles körben ismertessük a méhészet környezetvédelemre  gyakorolt hatását, a megporzási tevékenység felbecsülhetetlen értékét. Kötelességünknek tartjuk a figyelemfelhívást az egészséges táplálkozás fontosságára, valamint a mézfogyasztás előnyeire. Méhész tagjaink részére a rendszeresen megtartott méhészgyűléseken igény szerint szakmai előadásokat tartunk, méhészeti szaktanácsot adunk. Fenti célok megvalósítására rendezzük meg évenként, 2012. szeptember 01.-én immár 9. alkalommal az "Alföldi Mézesnap és Méhésztalálkozó" rendezvényünket Szolnokon a Kossuth téren.  A Mézesnapon az egészséges táplálkozás iránt érdeklődőknek mézkóstolót tartunk, mézes sütemények versenyét hirdetünk, gyerekeknek rajzversenyt rendezünk, valamint kézműves foglalkozáson is részt vehetnek a rendezvény látogatói. Találkozhatnak az érdeklődők többféle mézzel készült étellel és itallal
is. Üvegkaptárban mutatjuk be a méhek életközösségét, mely nagy érdeklődést vált ki kicsikben és nagyokban egyaránt. Célunk a méhészet mint tradicionális szakma fenntartása, ezért a szakmai tudás elérése mellett méhészeti eszközvásárt is tartunk. Egyesületünk Közhasznú szervezetként a természetvédelem, a környezetvédelem, és egészségmegőrzés tevékenységeket végzi. Ennek szellemében az Újszász Nevelési Központ "egészségnapján", valamint Szászberek település "Bioritmus" rendezvényén is részt vettünk. A gyerekek körében a legnépszerűbb a "Méhek élete" előadás volt, de a méhészeti eszközökkel is megismerkedtek a tanulók. Fenti tevékenység folytatásához az egyesület sikeres pályázatot nyújtott be, azonosítója: ÉA-KTZVE-PA 95/2011. A pályázat tárgya az egyesület számítástechnikai eszközeinek beszerzésére irányult, mellyel a folyamatos elérhetőség válik valóra.
 

Kalóné Tekes Magdolna

 

SZKMÖE Elnöke

Módosítás dátuma: 2012. szeptember 16. vasárnap, 17:53
 

Ki olvas minket

Oldalainkat 2 vendég böngészi

Időjárás

Kép találomra

umvp.jpgCopyright © 2012 Szolnok és Környéke Méhészek Önálló Egyesülete Honlapja. Minden jog fenntartva !
Honlap készítője: Oliware - Ágotai Olivér